Who's Who

Executive Headteacher

Head of School

Mrs B. Schouller

Miss J. Kelly

Lead Practitioners

Mrs G. Comerford

Lead Practitioners

Mrs L. Cain

Inclusion Leader

Mrs N. O'Brien

Lay Chaplain

Mrs S. Biddlecombe

Early Years Leader and
Assessment Leader

 
Early Years Team

Miss A. Hudson

 

 Miss C Offin

Mrs A Zammit - HLTA
Mrs L Copple  -TA
Mrs L Watson - TA (a.m.) Mrs L Emorkhpor (p.m.)

Mrs K. Hornik - TA
Miss E. Hawthorn - TA

Year 1 and 2 Leader and
English Leader


Year 1 and 2 Team

Mrs L Jones

 

Mrs A. Knight


Mrs C. Packer

Mrs V Sibanda - TA


Mrs M Boulton - TA


Miss V Slack and Mrs A Smith TA

Year 3 and 4 Leader and 
Maths Leader

 Year 3 and 4 Team

 


History
Geography

Mrs G Comerford

 
Miss R Henshaw 

Mrs S Fletcher

Mrs K. Bennett
Mrs P. Blowes

 

Mrs L Willmett - TA (a.m.)

Mrs U Friend - TA (p.m.)

 

Mrs P. Barker - TA
Mrs. L Emorhokpor - TA (a.m.)

Mrs E Devine - HLTA
Mrs L Watson - TA (p.m.)

Year 5 and 6 Leader and
Science/Curriculum Leader


Year 5 and 6 Team

 

Mrs S. Greenhalgh

  

Miss F. Wright

 

Mr L Bailey

 Mrs S Capstick - HLTA (Mon and Tues)

  

Mrs T. Timmons (a.m. only)
Mrs S Harris (p.m. only)
Mrs R Sayin (a.m. only)


Mrs S Capstick - HLTA (Wed-Fri a.m. only)
Mrs L O'Doherty - ICT Manager (Mon-Tues a.m. only)

Business Manager

Assistant Finance Manager

Administrative Manager  and
Parent/Public Contact

Admin AssistantAss

Interventions

Family Support Worker / ELSA Support / Extended Schools

Fischer Family Trust

Reading Achievement Specialist

Speech and Language (SALT)

Computing

Mrs J. Haywood

Mrs S. Darmanin

Mrs L. Penney

 

Mrs K. Wilson and Mrs Z. Loftus

Mrs S. Capstick

Mrs C. Tye




Mrs P. Barker

Mrs S. Cockram


Mrs J. Edmonds


Mrs L. O'Doherty

Site Manager

 

Site Team

Mr G. Capstick

 

Mrs J. Franks

Mrs E. Allen

Mrs S. Allpress

Mid-Day Supervisors

N. Hooley

S. Allpress

U. Friend

S. Harris

T. Elsom

C. Potter

M. Barry

A. Rogers

S. Justice

M. Boulton

L Watson

A. Smith

K. Hornik

V. Sibanda

L. Willmett

M. Pink